DSP56303AG100B1
HK NeoChip Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DSP56303AG100B1
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 24kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : DSP563xx
Clock Rate : 100MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 144-LQFP (20x20)
Mfr : USA Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case : 144-LQFP
Interface : Host Interface, SSI, SCI
Voltage - Core : 3.30V
Non-Volatile Memory : ROM (576B)
Base Product Number : DSP563
Description : IC DSP 24BIT 100MHZ 144-LQFP